Haber

11. Uluslararası Eskişehir Şiir Buluşması Başlıyor

Tepebaşı Belediye tarafından düzenlenen 11. Uluslararası Eskişehir Şiir Buluşması, 8’i yabancı, 16’sı yerli olmak üzere 24 şairin katılımıyla gerçekleştirilecek. Dolu dolu geçecek etkinlikte Portekiz şiirinin ele alınacağı etkinlik.

Tepebaşıİstanbul Belediyesi tarafından düzenlenen ve Haydar Ergülen tarafından yönetilen 11. Uluslararası Eskişehir Şiir Buluşması, 01-04 Haziran 2023 tarihleri ​​arasında yerli ve yabancı 24 şairin katılımıyla gerçekleştirilecektir.

11. Uluslararası Eskişehir Şiir Buluşması, Özdilek Sanat Merkezi’nde Portekiz, İtalya, Romanya, Sırbistan ve Türkiye’den şairlerin söyleşi ve etkinlikleriyle dolup taşacak.

11. Uluslararası Eskişehir Şiir Buluşması, 02 Haziran Cuma günü saat 17.00’de Özdilek Sanat Merkezi’nde etkinliğin onur konuğu Alova’nın imza töreni ile başlayacak. Ardından Şiir Buluşması’nın açılış töreni yapılacak.

Açılış günü etkinlikleri kapsamında Max Greze müzik dinletisi ve Eskişehir Çoksesli Korosu dinletisi katılımcılarla buluşacak.

ikinci günde Tepebaşı Hüseyin Gündoğdu’nun konuşmacı olarak yer alacağı Cumhuriyet ve Şiir başlıklı oturum saat 13.00’te Özdilek Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Alova Şiir oturumu saat 14.00’de gerçekleşecektir. Moderatörlüğünü Haydar Ergülen’in üstleneceği oturumun konuşmacıları ise Ahmet Bozkurt, Volkan Hacıoğlu ve Zeynep Arkan olacak. Portekiz Şiiri oturumu saat 15:00’de yapılacaktır. Moderatörlüğünü Bengi de Sa Paixao’nun üstleneceği oturumun konuşmacıları Mario Tiago Paixao, Catarina Nunes de Almedia, Daniel Jonas ve Tiago Torres da Silva olacak. Saat 17.00’de Madımak katliamının 30. yıl dönümü kapsamında İlhan Sami Çomak ve Cengiz Sinan Çelik’in Şiirleri üzerine ‘Madımak, İlhan, Cengiz’ başlıklı şiir söyleşisi gerçekleştirilecek. Sohbetin moderatörlüğünü Rahmi Emeç yapacak. Konuşmacılar Nalan Çelik, Haydar Ergülen ve Erkut Tokman olacak. Saat 18:00’de müzik ve şiir dinletisi olacak.

Son gün saat 12:00’de Atila Özer Karikatür Evi’nde gerçekleştirilecek etkinlikle Aşık Veysel’i Anma Günü gerçekleştirilecek. Ardından saat 13.00’de Max Greze müzik dinletisi ve şiir dinletisi yapılacak.

ÇOCUKLAR İÇİN ÖZEL AKTİVİTELER

02 Haziran Cuma günü saat 09.30’da Melih Savaş Yaşam Köyü’nde çocuklar için şiir ve masal etkinliği yapılacaktır. 03 Haziran Cumartesi günü saat 11:00’de Esentepe Çocuk Sanat Merkezi’nde çocuklar için şiir etkinliği yapılacaktır. Etkinlikte şairlerden Elem Erk de konuşmacı olarak yer alacak.

SERGİ

Eskişehir Teknik Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü tarafından Uluslararası Eskişehir Şiir Buluşması kapsamında hazırlanan Aşık Veysel Kolaj Sergisi, 01-04 Haziran 2023 tarihleri ​​arasında Tepebaşı Özdilek Sanat Merkezi’nde ziyaret edilebilecek.

Eskişehirli şiir ve kitapseverler de Özdilek Kültür Merkezi bahçesindeki sahaflara ulaşabilecek.

Kaynak: ANKA / Kültür Sanat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu