Teknoloji

A14 5G Farklı İşlemcilere Sahip Versiyonlarla Gelebilir

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, yakın vakitte yeni orta segment telefonu Galaxy A14’ü tanıtmayı planlıyor. Heyecanla beklenen 5G takviyeli telefonun geçtiğimiz aylarda ise tasarımı ortaya çıkmıştı. Sızıntıda, telefonun damla çentik dizaynına sahip olacağı ve A13’e benzeri bir görünüm ile birlikte gelebileceği görülmüştü.

Şimdi ise aygıt hakkında yeni ayrıntılar gün yüzüne çıktı. Geekbench testlerinden elde edilen bilgiler, telefonun iki farklı versiyonla birlikte geleceğini gösterdi. MySmartPrice tarafından fark edilen bu durum, telefonun bir evvelki versiyonunda gördüğümüz yonga setinin A14 5G’de de karşımıza çıkacağını ortaya koydu.

A14, Exynos 1330 ve Dimensity 700 olmak üzere farklı işlemcilere sahip versiyonlarla gelebilir

Sızıntıya nazaran A14 5G, farklı işlemcilere sahip versiyonlarla gelebilir. Geekbench’te SM-A146B model numaralı bir aygıttan elde edilen sonuçlar, telefonun Samsung’un yeni işlemcisi Exynos 1330’a sahip olabileceğini ortaya koydu. Şayet bu gerçekleşirse aygıt, şirketin yeni işlemcisini kullanan birinci telefon olacak.

Buna ek olarak SM-A146P model numaralı aygıttan da bilgiler ortaya çıktı. Listeleme, bu sefer telefonun farklı bir versiyonunun bir öteki sekiz çekirdekli işlemci MediaTek Dimensity 700’le gelebileceğini gösterdi. Dimensity 700, bir evvelki versiyon A13 5G’de de kullanılmıştı.

A14 nasıl özelliklere sahip olacak?

Kutudan Android 13 ile çıkacağı aktarılan A14 hakkında pek fazla ayrıntı bulunmasa da şu ana kadar çıkan birtakım bilgiler mevcut. Sızdırılan tasarım, 4 GB RAM ile gelmesi beklenen telefonun damla çentiğin yanı sıra üçlü kamera kurulumuna sahip olacağını ortaya koymuştu.

3,5 mm kulaklık girişi ve yan tarafa yerleştirilmiş parmak izi sensörünün de 167,7 mm x 78,7 mm x 9,33 mm ölçülere sahip olması beklenen aygıtta yer alabileceği de gelen bilgilerde görülmüştü. Ek olarak 5.000 mAh batarya ve 50 MP’lik ana kameranın da A14 5G’de yer alacağı söylentileri mevcut.

A14 ne vakit çıkacak?

Ülkemize de gelmesi beklenen A14’ün ne vakit çıkacağı hakkında şimdi bir bilgi yok. Kimi söylentiler, şirketin geçen sene A13’te yaptığı üzere A14’ü de yıl sonuna yanlışsız çıkabileceğini söylüyor. Başka tezler ise tanıtımın 2023’ün başlarında gerçekleşebileceğini gösteriyor.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu