Haber

Bahçeli’den değerli açıklamalar

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları:

Siyaseti çadır tiyatrosuna çeviren yel değirmenlerinin u dönüşlerine saygı duymayacağız. Cumhur İttifakı sağdan soldan gözükse de Türkiye’ye tüm kalbimizle hizmet edeceğiz. Birileri lafını esirgemeyecek ama biz çalışmayı bırakmayacağız. Biz dağları aşacağız, diğerleri polemik bataklığında boğuşacak. Barış ve kardeşliğin manifestosunu yazacağız.

Zorlukların üstesinden geleceğiz, zorlukların üstesinden geleceğiz. Denizi geçtik, akıntıda boğulmayacağız. Depremde zarar gören insanlarımız koruma altına alındı. Devletimiz depremde ağır yaralanan vatandaşlarımızın yanındadır. Önümüzdeki kısa sürede 405 bin afet evi ile birlikte 83 bin köy evinin yapılacağı anlaşıldı. Depremden etkilenen 11 ilimizin her birinin tarihi ve coğrafi dokusuna uygun planlar yapılıyor. 3 Mart 2023 Cuma günü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın himayelerinde gerçekleşen görüşme bizim için çok güzel bir adım.

“SEÇİM MÜZİĞİ KULLANMAYACAĞIZ”

Kurulların ve kurumların ilgili bakanlıklar ile koordinasyonu işbirliğini güçlendirecektir. Deprem gerçeğini kabul ederek kalıcı önlemler geliştirmek bundan sonra vazgeçilmez hedefimizdir. Cumhur İttifakı bu yükün üstesinden gelip yeni bir hayat kurabilecek güçtedir. Amacımız her bir vatandaşımızın elini zinde ve dorukta tutmaktır. Zaman kaybedemeyiz. “Aziz milletim sıra sizde” diye sesleniyoruz.

Yüreğimizi derin acılar kapladığında seçim müziği kullanmayacağız, sağduyumuzu her zaman koruyacağız. Pozitif gündemle politikamızı ülke geneline yansıtacağız. Her zaman milletimizin yanında olacağız. Milliyetçilik sadece bir gözyaşı seli değildir. Bu kalıp ve kapsamda da olmamalıdır.

“BU DÜNYA ACİL VE MÜLKİYET DEĞİLDİR”

Ülkemiz güçlü değilse ideallerimizin hayalden öteye gitme şansı yoktur. İnsanı merkeze alan, devleti insanın onur aracı olarak gören, halk, halk ve devlet arasındaki ilişkileri demokrasi ile kurmaya çalışmış kutlu bir davanın mensuplarıyız. Diğerleri gibi bizim de devletle, cumhuriyetle, ortak bedellerle, demokrasiyle hiçbir zaman sorunumuz olmadı. Bunlardan birini tercih ederek yapılacak siyaset bize göre kusurlu, batıl ve sakattır. Halkın ne dediği bizim düşüncemiz ve eylemimizdir.

MHP’nin milletimiz için öngördüğü tehlikelere karşı sonuna kadar direneceğini samimiyetle söyleyebilirim. Bu ülke çaresiz ve sahipsiz değildir. Bu millet, önüne kim gelirse gelsin yok edilecek bir millet değildir. Bilinmelidir ki Cumhur İttifakı sadece bir seçim ittifakı değildir. Türkiye’yi hedefleyenlere karşı bir ittifaktır.

KAYNAK: HABER7

oguzlar-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu