Ekonomi

Balıkesir’de Fırıncı 10 Liralık Ekmeği 7,5 Liraya Sattı

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde 10 yıldır fırın işleten Mesut Gözaydın, 10 liralık ekmeği 7,5 liraya satıyor. Gözaydın, ekmek asma uygulamasını sürdürerek dar gelirli vatandaşların yüzünü güldürüyor.

Burhaniye’de fırın işleten Mesut Gözaydın’ın 10 yıldır sürdürdüğü askıda ekmek uygulaması dikkat çekiyor. Gözaydın, ilçede 10 liraya satılan ekmeği 7,5 liradan satmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Burhaniye’de 250 gram ekmek 10 liradan satılmaya başlanırken Mesut Gözaydın 7,5 liradan satmaya devam etti. Dar gelirli insanlara faydalı olmak istediklerini belirten 46 yaşındaki Gözaydın, dayanabildiği sürece fiyatı artırmayı planlamadığını söyledi. Emekli polis memuru Fuat Dalgıç, Mesut Gözaydın’a teşekkür ederek, “Ekmek başka yerde 10 lira ama burada 7,5 lira. Askıda da ekmek var. Güzel, güzel bir yöntem. Burada herkes yardım ederse fakirler faydalanır. Bu çok güzel bir şey. İlçemizde güzel bir şey.” Başvuru” dedi.

10 yıldır fırın işlettiğini anlatan Mesut Gözaydın, “Asılı ekmek uygulamamız devam ediyor. Asma ekmek uygulamamız sosyal bir proje. Çok güzel ve etkili bir hayır işi. Son dönemde artan ekmek fiyatları nedeniyle ekmek fiyatları arttı” dedi. Şu anda ilçemizde ekmek fiyatları 10 lira. Ancak biz maliyet ve girdilerimizden ekonomik olarak faydalanarak 7.5 liraya ekmek satmaya devam ediyoruz. Bunu elimizden geldiğince sürdüreceğiz. Halkımız zor durumda. Kış nedeniyle mevsimsel olarak geçimini sağlayacak parası olmayan yoksul vatandaşlarımıza da destek olmaya çalışıyoruz. Her iki taraftaki vatandaşlara da bir iyilik yaptıysak, “Bize faydası olduysa ne mutlu bize” dedi. dedi. – BALIKESİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu