Haber

Başkan Altınok ilk hasadı yaptı

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, 2023 yılının ilk buğday hasadını ilçeye bağlı Kösrelik köyünde gerçekleştirdi. Biçerdöverin koltuğunda oturan Altınok, cet tohumdan üretilen buğdayı çiftçilerle birlikte rahmet duaları eşliğinde biçti.

Altınok hasat töreninde yaptığı konuşmada tarımsal üretimin değerine dikkat çekerek, “Dünyada tarım her geçen gün daha da önem kazanıyor. Kalkınmanın temeli üretimdir. Çiftçilerimizin üretmesi için destek sağlıyoruz. Ücretsiz fidan ve tohum bazındayız. Çiftçilerimizi desteklemeye başladığımızda bütün belediyeler vermeye başladı. Bundan da mutluyuz. Üretilen ürünlerin satışı için köylü pazarı kuruyoruz. Türkiye kendini besleyen 7 ülkeden biri oldu. Ama artık nüfusumuzun büyük çoğunluğu şehirde yaşadığı için üretim azaldı, dolayısıyla fiyatlar artıyor. Keçiören Belediyesi olarak üretimi teşvik etmeye devam edeceğiz. Hasadımız bereketli olsun” dedi.

Belediyenin verdiği hizmetlerden duyduğu memnuniyeti dile getiren Köserlik Muhtarı Mustafa Yaman da Lider Altınok’a teşekkür etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu