Haber

Battalgazi Belediyesi TROY karta geçiyor

Battalgazi Belediyesi, Önder Osman Güder’in talimatıyla Filistin halkına zulmeden, topraklarını işgal eden, aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu katliamlar gerçekleştiren terör devleti İsrail’i boykot etmek amacıyla TROY kartını TROY kartına takıyor.

Daha önce Filistin’e yönelik saldırılarda İsrail’e destek veren firmaların boykot kararı çerçevesinde tüm kamu tesislerinde İsrail mallarının satışını yasaklama kararı alan Battalgazi Belediyesi, yeni bir boykot kararı aldı. Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in talimatıyla katil İsrail’i boykot etmek amacıyla tüm belediye çalışanlarının ve belediye şirketi çalışanlarının maaş kartları değiştirilerek yerli ve milli ödeme sistemi TROY’a geçiliyor.

“Her alanda tepkimizi göstermeye devam edeceğiz”

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, İsrail kartlarını iptal ederek bankalararası kart merkezinin geliştirdiği yerli kart TROY’a geçiş kararının finansal boykot olduğunu belirterek, “Unutmayalım ki kötülüğün önüne geçmek için mutlaka herkesin yapabileceği bir şeyler vardır.” Her zaman.Zulümlerin önüne geçmek için.Mazlumlara umut olmak için caydırıcı rol üstlenelim.Elimiz,dilimiz ve yüreğimizle gereğini yapalım.Battalgazi Belediyesi olarak boykot amacıyla TROY kartına geçiyoruz. Çocuk öldüren İsrail devleti. Daha önce sosyal tesislerimizdeki tüm İsrail eserlerini raflardan kaldırma kararı almıştık. Aynı zamanda sosyal tesislerimizdeki tüm İsrail eserlerini de raflardan kaldırma kararı almıştık.” Tesislerimizin kasım ayı gelirlerini Filistin’e gönderme kararı alarak Filistin halkının yanında yer alıyoruz. Kartlardan alınan yüzdelerin katil İsrail ile bağlantılı bir şirkete gitmesini istemiyoruz. Artık maaş ödemeleri yerli ve milli ödeme sistemi TROY üzerinden yapılacak. Bu saldırılara her alanda yüksek sesle tepki vermeye devam edeceğiz. Ülke olarak saldırıların durdurulması için başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanımız Hakan Fidan olmak üzere yoğun bir şekilde çalışıyoruz. İnşallah bu saldırılar bir an önce durur ve Filistin halkı kendi topraklarında huzur içinde yaşar, çocuklar bomba sesi yerine uçurtmanın gölgesinde büyür. “İsrail’in yaptığı bu zulme asla sessiz kalmayacağız” dedi. -MALATYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu