Haber

Bursa Miraç Kandili’nde depremzedeler için dua

BURSA (İGFA) – Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve 10 ilde büyük yıkıma neden olan depremlerde hayatını kaybedenler için Bursa’daki camilerde Kuran-ı Kerim ve yasin-i şerifler okundu. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Miraç Kandili nedeniyle İnegöl’de katıldığı programın ardından ‘İlçe Belediye Başkanı Alper Taban ile’ vatandaşlara helva ikram etti.

Bursalılar Miraç Kandili nedeniyle kentteki camilere akın etti. Hz. Hz. Muhammed’in (SAV) Mescid-i Aksa’dan göğe yükselişinin ve Yüce Allah’tan vahiy almasının yıl dönümü, tüm İslam aleminde ve vatanda olduğu gibi Bursa’da da birlik ve beraberlik içinde kutlandı. Büyükşehir Belediyesi, camilere akın eden Bursalıları böylesine değerli bir gecede yalnız bırakmadı. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban ile birlikte İnegöl Organize Sanayi Bölgesi Camii’nde vatandaşlarla birlikte Miraç Kandili’ni gerçekleştirdi. Önder Aktaş, ‘programın ardından’ caminin dışında sohbet ederek kandillerini kutladığı vatandaşlara helva ikram etti. Kahramanmaraş depreminden etkilenen vatandaşlar için arama kurtarma çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Önder Aktaş, kandil yakıldığı akşam depremzedelere geçmiş olsun dileklerini iletti. Önder Alinur Aktaş şunları söyledi;

“3 aylara girdik ve bu gece Miraç Kandili’nin sene-i devriyesi var. Kutsanmış bir gece geçir. Bu akşam İnegöl’deyiz ve burada namaz kılıp helvalarımızı dağıttık. Kandil sevincini acı tatlı yaşıyoruz ama depremin yaralarını sarmak, var olan sorunları onarmak da bizim görevimiz. Bugün depremin 12. günü, ülke olarak 2 depremin acısını hâlâ yaşıyoruz. Gerçekten bir felaket. Cumhurbaşkanımız, devletimizin tüm kurumları, mahalli idarelerimiz, bakanlıklarımız, valilerimiz, kaymakamlarımız ve hayırseverlerimizle iş birliği içinde inşallah en kısa zamanda bu yaraları sarar, gerekli dersleri alır ve yolumuza devam ederiz. Yaralılara şifa, merhumlara rahmet, hayatta kalanlara sağlık ve sıhhat diliyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu