Haber

Çiğli’de işçi maaşlarında yüzde 35 iyileştirme

İZMİR (İGFA) –8 Nolu Genel İş Şube Müdürlüğü’nün ortasında bulunan ÇİBEL firması çalışanları için Çiğli Belediyesi ile yapılan görüşmeler olumlu sonuçlandı.

Görüşmeler sonucunda 2023 yılının ikinci yarısında tüm yan haklar için günlük fiyatlar dahil yüzde 35 oranında fiyat artışı yapılacak.

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, Disk Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, Disk/ Genel-İş İzmir 8 Nolu Şube Başkanı Deniz Şahin Gümüştekin, yönetim kurulu üyeleri, işyeri sendika temsilcileri ve ÇİBEL firma yetkililerinin katılımıyla ek protokol görüşmeleri imzalandı. .

ÇİBEL şirketi çalışanlarına, imzalanan TİS kapsamında Ocak 2024 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere (TEFE + TÜFE / 2 + 2) oranında zam uygulanacaktır.

BAŞKAN GÜMRÜK: “EMEĞİN VE İŞÇİNİN YANINDAYIZ”

İmzalanan ek protokolle ilgili değerlendirmelerde bulunan Lider Gümrükçü, “Hükümetin kötü ekonomi politikalarının yol açtığı yüksek enflasyon karşısında ücretlilerin yaşam ve yaşam koşullarının her geçen gün daha da zorlaştığının farkındayız. Vergilerdeki, kiralardaki ve günlük temel ihtiyaç maddelerindeki fahiş artışlar işçi sınıfının geçimini zorlaştırıyor. Bu talihsiz durumun faturası personele olduğu kadar belediyelere de ödenmektedir. Merkezi yönetim tarafından gelirlerimizde önemli kesintiler yapılıyor. Bir yandan da hem hizmet vermeye hem de işçilerimizin yaşam koşullarını güçlendirmeye çalışıyoruz. Bir süredir yürüttüğümüz uzlaşma müzakerelerini sonuçlandırdık. İşçilerimizin günlük ücretleri dahil tüm yan haklarına yönelik fiyat artışını %35’e çıkardık. Hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

haber-kangal.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu