Haber

Esenyurt’ta ayakkabı mağazası soyuldu

ESENYURT’ta ayakkabı mağazasının camını kırarak giren kişi veya kişiler, yanındaki kuyumcuyu soymak için duvarı delmeye çalıştı. Hilti ile tavanı delme girişimleri başarısızlıkla sonuçlanınca kuyumcu dükkanına giremeyen hırsızlar, bu sefer de ayakkabı dükkanını soydular. Mağaza sahibi Talat Daşdemir kuyumcuya ulaşmaya çalıştı. Betonu delemediğinizde, üst katta esasen kameralar vardır; onları aldılar. Mağazada yaklaşık 170 bin liralık parayı götürdüklerini söyledi.

Olay, Cuma gecesi Doğan Araslı Bulvarı üzerindeki bir ayakkabı mağazasında meydana geldi. Teze göre, bazı kişi veya şahıslar gece saatlerinde dükkanın bodrum katındaki camı kırarak içeri girdi. İçeride bulunan güvenlik kameralarını sprey boya ile kapatan zanlılar, daha sonra mutfakta bulunan buzdolabını bodrum katına indirdi. Bodrum katına kablo çeken zanlılar, hiltileriyle duvarı delerek yandaki kuyumcuya ulaşmaya çalıştı. Tavanda büyük bir delik açan zanlılar, uzun uğraşlara rağmen planlarını gerçekleştiremedi. Bunun üzerine zanlılar, girdikleri ayakkabı mağazasının kabin kayıt sistemini ve kasadaki yaklaşık 170 bin liralık parayı alarak kaçtı.

HİLTİ İLE SAATLERCE ÇALIŞTILAR

Ayakkabı mağazasının sahibi Talat Daşdemir, “Mağazamızı kapattık ve ayrıldık. Sabah dükkânı açtığımda toz içindeydi. Önce şaşırdım, biraz daha ilerlediğimizde yıkımı görünce alt kattan girdiklerini anladık. Alt kattan girip mutfaktan bu buzdolabını getirmişler. Kuyumcuya ulaşmaya çalıştılar. Betonu delip geçemediğinizde üst katta kameralar var; onları aldılar. 170 bin liraya yakın parayı ve mağazanın içindeki kayıt cihazını aldılar. Ayrıca mağazadaki tüm kameraları beyaz boya ile kaplamışlar. Dükkandaki tüm ayakkabılar yok edildi. Beni resmen bitirdiler. Daha önce başıma geldi. İçeride kasası var ona ulaşmak için bizim dükkândan hırsızlık yapıyorlar. Hilti ile saatlerce çalıştılar. Hırsızlık bir dakika değil, beş dakika değil, saatlerce çalışmaydı. Ancak kimsenin duymaması ve müdahale edilmemesi şaşırtıcı. Daha önce başıma geldi, tekrar denediler. Maliyetini her zaman biz karşılıyoruz dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu