Haber

Eskişehir’de tartışma sonucu silahlı saldırı: Şüpheli gözaltına alındı

Eskişehir’in Tepebaşı ilçesinde bir kişiyi silahla yaraladığı iddia edilen şüpheli gözaltına alındı.

Hoşnudiye Mahallesi Vural Sokak’ta ET ile CA arasında gece saatlerinde henüz bilinmeyen bir nedenle tartışma çıktı.

Tartışmanın büyümesi üzerine ET’nin, yanında bulunan tabancayla yaralandığını iddia ettiği CA, olay yerine gelen 112 Acil Sağlık ekipleri tarafından Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Tepebaşı Emniyet Müdürlüğü ekipleri, ET’yi kurusıkı fişekten dönüştürülmüş tabanca, 4 adet fişek, bir adet ruhsatsız pompalı tüfek ve 12 adet fişekle yakaladı.

Gözaltına alınan şüphelinin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Polis tarafından öğrencilere “Dijital Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi” verildi

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Toplum Temelli Polislik Şube Müdürlüğü, polis-halk ilişkilerini geliştirmek, çocukları ve gençleri çağın hastalığı olan dijital bağımlılıktan korumak amacıyla çalışmalar yürüttü.

Bu kapsamda 2023-2024 eğitim-öğretim yılının ilk döneminde Anadolu Üniversitesi Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi (SODİGEM) ve Eğitim Fakültesi Dekanlığı ile ortaklaşa hazırlanan “Dijital Bağımlılık Eğitimi”, 72 ortaokul ve lisede 8 bin 773 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanlığı işbirliğiyle eğitime katılan 300 öğrenciye algı/tutum anketi uygulandı.

Yapılan çalışmalar sonucunda verilen eğitimlerin gençlerin algı/tutumlarında olumlu değişikliklere neden olduğu ve eğitimlerin öğrenciler üzerinde etkili olduğu gözlemlenmiştir.

Polis ekipleri devriye faaliyeti gerçekleştirdi

Odunpazarı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Karapınar İlçesi Kent Caddesi ve ona bağlı merkez sokaklarda devriye ve trafik ekipleri ile yaya ekipleri tarafından uygulamayı gerçekleştirdi.

Ekipler, 44 kişi ve 11 aracı sorguya alırken, bir aracın sürücüsüne ise “alkollü araç kullanmak” suçundan 6 bin 400 lira ceza kesti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu