Yaşam

Evinde Muhabbet Kuşu Olan Herkesin Bilmesi Gereken 10 Durum

Muhabbet kuşlarının evcil hayvanlar arasında en sevecen olduklarını söyleyebiliriz. Kafeste olmalarına rağmen hareketli olmaları ve her zaman enerjik olmaları onlara daha da bağlanmamızı sağlar. Bu içeriğimizde muhabbet kuşu sahiplerinin anlayabileceği durumları listeledik. İyi okumalar!

1. Her sabah onlara öğrettiğiniz isimlerle sizi uyandırırlar.

İlgili Makaleler

Muhabbet kuşlarıyla gerçek bir şekilde konuşursanız, her sabah onlara öğrettiğiniz isimlerle sizi uyandırırlar. Bu onların ‘hadi, güneş doğdu, günaydın!’ ? deme şeklidir

2. Rastgele bir hışırtı sesi duyunca hemen heyecanlanırlar.

Sevgili dostumuz muhabbet kuşu çok sesli bir kuştur ve seslere karşı da hassastır. En sevdiği yem paketini paslandırın ve kanat çırpışını izleyin!

3. Temas onlar için çok değerlidir.

Sahipleriyle samimi olmayı severler. Bazen onları kafeslerinden çıkardığınızda özgürce uçmak isterler, ancak daha sonra hızla omzunuza veya başınıza konmak isteyebilirler. Her canlı sevilmek ister, muhabbet kuşları da bunlardan biri ❤️

4. Onlar için “Meraklı Melahat” sıfatını kullanmak yanlış olmaz! ?

Muhabbet kuşları o kadar meraklıdırlar ki, kendilerine ilgi duyan veya duymayan herkesi inceler ve onları tanımaya çalışırlar. Ona daha önce hiç görmediği bir şey verin ve izleyin, hemen burnunu çekmeye ve gagalamaya başlayacak!

5. Sosyalleşmeyi severler!

Muhabbet kuşları arkadaş canlısıdır, bu nedenle evinizde birden fazla muhabbet kuşu olduğu için her zaman şanslısınız. İster aynı kafeste ister farklı bir kafeste olsun, arkadaşlarıyla her zaman iletişim halindedirler.

6. Seslere ritim tutmak onlar için bir yaşam felsefesidir!

Uzun süredir muhabbet kuşu severlerin bileceği bir başka şey de, telefonlarında kuşları için yapılmış bir çalma listesi olduğudur. Canlı bir müzik açarsanız veya söylerseniz, bir süre sonra ritme ayak uydurur ve başını sallamaya başlar. Muhabbet kuşlarının içinde bir rock müziksever var herhalde ?

7. Minyatür oyuncaklara bayılırlar!

Evcil hayvanlarımızın hoş olmaları, eğlenmeleri ve sağlıklı olmaları bizleri büyük ölçüde etkiler. Eğlenmesini bildikleri için evinizdeki en küçük eşya bile onlar için bir oyuncak olabilir!

8. Eğlenceli oldukları kadar da akıllılar!

Ufacık bir eşyanın bile eğlenmeleri için yeterli olduğunu söyledik. Verdiğiniz ufak bir şeyi önce tanımaya çalışırlar, benimserlerse ne olduğunu çabuk kavrarlar. Sonra en sevdiği eşya olur.

9. Kişisel bakımlarına özen gösterirler!

Muhabbet kuşlarının yaşam alanlarını dağılmış halde görebilirsiniz ama asla keçeleştiğini göremezsiniz. Kendilerini çok seven bu canlılar mutlaka kendilerini kaşıyacak bir şeyler bulacaktır. Ah, ortada banyo yapmaya bayılıyorlar, kendinizi minyatür bir yaratığa Pazar banyosu yaparken bulabilirsiniz! ?

10. Bazen darılabilirler…

Ona kızarsanız, küsebilir ve kafesinde bir yere tüneyebilir. Bu nedenle kafesinin kapısına eli boş gitmeyin. En sevdiği yemi ve oyuncağıyla kapısını çalarsanız, önce biraz nazlanır, sonra sizinle çabucak barışır!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu