Haber

Kemer Belediyesi’nde görevliler yemin etti

Kemer Belediyesi’nde memur kadrosuna atanan işçi için yemin töreni düzenlendi. Kemer Belediyesi tarihinde ilk kez düzenlenen törene Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu da katılarak, memur olan işçiyi tebrik etti.

Kemer Belediyesi bünyesinde memur olan 22 işçi için yemin töreni yönetmeliği kararı çerçevesinde Kemer Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Meclis Toplantı Salonu’nda yemin töreni düzenlendi.

Törene Kemer Belediyesi Başkan Yardımcıları Emin Gül, Baki Yalın ve Gülsüm Bal, Kemer Belediyesi Meclis Üyeleri Mustafa Bilici, Recep Yılmaz, Mustafa Tıraş ve birim yöneticileri katıldı.

26 Ocak tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan “663 Sayılı Devlet Memurları ve Bazı Kanunlar Hakkında Kanun ile Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Taslağı” kapsamında memur olarak atanan işçi için düzenlenen yemin töreni 2023 yılını İstiklal Marşı’nın okunması izledi. başladı.

Kemer Belediyesi Gençlik Orkestrası Şefi Furkan Üstündağ’ın okuduğu yemin metnini tekrar eden görevliler yemin etti.

Törende konuşan Başkan Topaloğlu, memur olarak atanan 22 belediye çalışanının uzun süredir belediyede görev yaptığını söyledi.

Devlet memuru olan belediye işçisinin sorumluluğunun bir kat daha arttığına işaret eden Lider Topaloğlu, “Memur olan meslektaşlarımı tebrik ediyorum. Artık devletini, bayrağını, toprağını daha çok düşünmek zorundasın. Zaten elinden gelenin en iyisini yapıyorsun. Bundan sonra atacağınız her imzada hem vatandaşı, hem çalıştığınız kurumu hem de ikamet ettiğiniz ülkeyi göz önünde bulundurmalısınız. Tüm meslektaşlarıma başarılar dilerim. İyi şanlar.” söz konusu.

Görevliler, yemin belgelerinin alınmasının ardından Lider Topaloğlu ve beraberindekilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu