Ekonomi

Kimpur, Yenilikçi ve Sürdürülebilir Ürün Gamını Genişletmeye Devam Ediyor

Kimpur’dan yenilikçi ve sürdürülebilir iki yeni ürün

39 yıllık tecrübesi ile poliüretan dalının önde gelen şirketlerinden Kimpur, Ar-Ge’sine yaptığı yatırımlarla yenilikçi ve sürdürülebilir eser yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Kimpur, KIMplus Yardımcı Gereçler eser gamına eklediği ve birlikte kullanıldığında üstün avantajlar sağlayan KIMreactive MB Sıvı Renklendiriciler ve KIMrelease R Serisi Yeni Kuşak Kalıp Ayırıcıları’nın lansmanını, 16-19 Kasım’da İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan (AYSAF) Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı’nda yapacak. 6. salonda 205 nolu standında kesimde ‘Mükemmel İkili’ olarak tanımladığı yeni eserlerinin yanı sıra son poliüretan tahlillerini de tanıtacak olan kimya sanayi şirketi, kesim profesyonelleriyle buluşmak için gün sayıyor.

Üretimini yaptığı poliüretan sistemler; ayakkabı, otomotiv, mobilya, yalıtım-inşaat ve ısıtma-soğutma dallarında kullanılan Kimpur, KIMplus Yardımcı Materyaller eser gamına inovatif, yüksek performanslı iki yeni eser ekledi. Şirket, sürdürülebilir ve bir ortada kullanıldığında üstün avantaj sağlayan KIMreactive MB Sıvı Renklendiriciler ve KIMrelease R Serisi Yeni Jenerasyon Kalıp Ayırıcıları AYSAF’ta yapacağı lansmanda kesim profesyonellerine tanıtacak.

Enerji tasarrufu ve maliyet avantajı sağlayan yeni eser gamı

Geliştirdiği eserlerle kesimde öncü bir rol üstlenen Türkiye’nin yüzde yüz yerli poliüretan sistemleri üreticisi Kimpur, kalıp ortasında bir katman oluşturarak eserin kalıptan kolay ayrılmasını sağlayan, üretim basamağında yıkama ve perkloretilen kullanımı gerektirmeyen KIMrelease R Serisi Yeni Jenerasyon Kalıp Ayırıcıları ve poliüretan sistemleri renklendirmek gayesiyle kullanılan KIMreactive MB Sıvı Renklendiricileri pazara birlikte sunuyor. Bu Eksiksiz İkili birlikte kullanıldığında çok daha yüksek performans göstererek müşterilerinin üretiminde yıkama sürecini ve buna bağlı solvent kullanımı, personellik ve güç maliyetini ortadan kaldırıyor. Bu sayede kazandırdığı maliyet avantajının yanı sıra prosesin etrafa ve insan sıhhatine olan ziyanlı tesirlerini önlemiş oluyor.

KIMreactive MB Sıvı Renklendiriciler, yapısında plastifiyan barındırmayan formuyla yüzeye migrasyon ve boya kusması yapmadan mat bir yüzey görünümü sağlarken, plastifiyan içeren renklendiricilerde karşılaşılan renk dalgalanması sorununu ortadan kaldırıyor. VOC (Uçucu Organik Bileşikler) içermeyen ve etraf dostu olan KIMreactive Sıvı Renklendiriciler ile bilhassa beyaz renklerin yüksek oranda kullanımı ile çok daha yüksek UV direncine sahip poliüretan tabanlar elde etmek daha kolay bir hale geliyor. Klasik sıvı renklendiricilere göre yüksek oranda kullanıma uygun olan ve izosiyanatla tepkiye girdiği için rastgele bir ayrışma ve kusma yapmadan daha baskın renklerin ortaya çıkmasını sağlıyor. Kimpur’un yeni inovatif eserleri, hammadde çalışma oranları ile çarçabuk ayarlanabiliyor ve böylece poliüretan köpük yapısını bozmuyor.

AYSAF Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı’nda Kimpur rüzgârı esecek!

Mayıs 2017 tarihinden itibaren Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Ar-Ge Merkezi sertifikası verilen Kimpur, Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı’nda KIMplus Yardımcı Gereçler eser gamına eklediği yeni iki yenilikçi ve sürdürülebilir eser lansmanının yanı sıra tekrar kesimde çok ses getirecek bir eserin daha lansmanını gerçekleştirecek. Kimpur’un başarılı Ar-Ge çalışmaları sonrasında ortaya çıkardığı KIMfoot Yeni Jenerasyon PU Sistemi ile son yılların moda tasarımı olan tek kesim terliğin dizaynını artık poliüretan materyali ile yapmak mümkün olacak.

Kimpur, KIMreactive MB Sıvı Renklendiriciler, KIMrelease R Serisi Yeni Jenerasyon Kalıp Ayırıcıları ve KIMfoot Yeni Kuşak PU Sistemi’ne ek olarak AYSAF’ta KIMfoot ayakkabı eser kümesinde olan düşük dansite terlik sisteminden düşük dansite spor ayakkabı taban sistemleri, fussbett sistemleri, iş güvenliği ayakkabı sistemleri, çizme sistemleri ve EVA olmak üzere birçok eserini ziyaretçiler ve dal profesyonelleri ile buluşturacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu