Haber

Kosova Cumhurbaşkanı Osmani, Türkiye’deki arama kurtarma ekibine övgüde bulundu

Kosova Cumhurbaşkanı Vjosa Osmani, depremden etkilenen Hatay’da katıldıkları arama kurtarma çalışmalarını tamamladıktan sonra Kosova’ya dönen Kosova Arama Kurtarma Derneği grubunu kabul etti.

Osmani, Türkiye’deki deprem sonrası insani yardım operasyonuna gönüllü katkılarından dolayı Kosova Arama Kurtarma Derneği’nin 6 kişilik grubuna teşekkür etti.

Kosova Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamada, “Cumhurbaşkanı Osmani, gönüllülerin Kosova halkının dayanışma ve insani ruhunu yeterince temsil ettiklerini vurgulayarak, gönüllülerin katkılarını takdir etti.” ifadeler yer aldı.

Hatay’daki çalışmalarını tamamlayarak 16 Şubat’ta Kosova’ya dönen Kosova Arama Kurtarma Derneği ekibini, Priştine Havalimanı’nda Türkiye’nin Priştine Büyükelçisi Sabri Tunç Angıl karşıladı.

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan depremlerin ardından Kosova hükümeti, arama kurtarma çalışmalarına katılmak üzere Kosova Güvenlik Gücü (FSK) askerlerini göndermişti.

FSK askerleri, 8 Şubat’ta Hatay’da 2 yaşındaki kız çocuğu ve annesini, 12 Şubat’ta ise 45 yaşındaki erkek çocuk ile 13 yaşındaki kızı enkazdan çıkarmayı başardı.

haber-camliyayla.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu