Haber

Mustafa Sarıgül: Erdoğan’ın sert açıklamaları ters etki yapıyor

türkiyeDeğişim Partisi Genel, CHP Erzincan Milletvekili adayı Mustafa Sarıgül ; “Sayın Erdoğan’ın sert açıklamaları ters etki yapmaya başladı. Üssünde bir parçalanma görüyorum. 6 Mayıs’ta Erzincan’da yaptığımız miting de bunu gösteriyor. Erzincanlı 42 bin mitinge katıldı. Hepsine teşekkür ediyorum. Bu rakam. İstanbul’da 2,5 milyona ulaştı. Kılıçdaroğlu Erzincan’da birinci olacak” dedi.

türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı ve CHP Erzincan Milletvekili adayı Mustafa Sarıgül seçim sürecini değerlendirdi. ANKA KUŞU HaberlerAjansına konuşan Sarıgül, “Erzincan’da siyasi istikrarın değiştiğini” belirterek, şunları söyledi:

“Erzincan’ımızda canlı, heyecanlı ve Erzincan seferberliği yürütüyoruz. Elimizle, sesimizle, nefesimizle Erzincan’ımızın her bir ferdine, her köşesine ulaşıyoruz. Erzincan’ımızın hak ettiği yerde olmadığını, şunu söylüyoruz: Sivas ve Erzurum’un ortasında kalmış, buna razı değiliz.Erzincan’Ülkemizin imkan ve kaynaklarını değerlendirerek hak ettiği noktaya geleceğimizin sözünü veriyoruz.Çok güzel dönüşümler alıyoruz.Seçmenler Erzincan dinamik bir seçmen, 20 yıldır ülkeyi yöneten AK Parti kadrolarının şevklerini, heyecanlarını yitirdiklerinin farkındalar ve değişim istiyorlar.Evet, Erzincan’da siyasi istikrar değişti.14 Mayıs inanıyorum. Sandık bu gerçeği seçimlere kaydedecektir.

Milletvekilliğim ve belediye başkanlığım süresince siyasi parti farkı gözetmeksizin elimden gelen tüm takviyeleri verdim. Erzincan belediyelerine yardım ettim. Köylerine yardım ettim. Erzincan’dan elimi hiç çekmedim. Bunun sonucunu ve sahaya yansımalarını görüyorum. Kılıçdaroğlu’na 1 oy, CHP’ye 1 oy istiyoruz. Şu an itibariyle 2’de 2 yapmaya çok yakınız.

Sayın Erdoğan’ın 20 yıldır iktidarda olmasının bir bıkkınlığı var ama bu 20 yılda oluşturduğu bir seçmen tabanı da var. Bu tabanı birleştirmek için yaptığı sert hamleler ters etki yapmaya başladı. Üs başında bir parçalanma görüyorum. 6 Mayıs’ta Erzincan’da yaptığımız miting de bunu gösteriyor. Erzincan bu mitingle tarih yazdı. Türkiye kamuoyunun gündemindeydi. Mitinge Erzincan’dan 42 bin kişi katıldı, hepsine teşekkür ediyorum. Bu sayı İstanbul’da 2,5 milyona karşılık geliyor. Kılıçdaroğlu Erzincan’da birinci olacak.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu