Haber

Nebiyan’da oryantiring heyecanı

gençlik ve SporOkul Bakanlığı Spor Oryantiring Küme Maçları AB Gençlik yarışları 19 Mayıs ilçesinde Nebiyan Dağı Şenlik alanında gerçekleştirildi.

19 Mayıs Belediyesi’nin katkılarıyla 17 ilden 30 takımın katıldığı yarışlarda 350 sporcu parkuru tamamladı. Türkiye Oryantiring Federasyonu Samsun İl Temsilciliği koordinasyonunda düzenlenen yarışta 22 hakem görev yaptı.

Harita ve pusula ile koşarak yapılan bir dayanıklılık sporu olan oryantiring yarışları, Nebiyan Doğa Şenliği ile birlikte 19 Mayıs ilçesinde yapılmaya başlandı. Ardından ilçenin farklı noktalarında 19 Mayıs Belediyesi’nin katkılarıyla çizilen haritalarla yarışlara ilgi artarak devam etti. Nebiyan’da yaklaşık 2 kilometrekarelik bir alanda Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün hazırladığı haritada yarışmacılar önceden belirlenen hedefleri bulmaya çalıştı.

“Artık uluslararası ölçekte bu bölgede yapılmasını istiyoruz”

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu yaptığı açıklamada, “17 ilden yaklaşık 350 sporcu yarışlar için ilçemizde. Oryantiring sporunu ilçemizde ilk kez 2019 yılında Samsun İl Temsilciliği ile birlikte Nebiyan Doğa Şenliği’nde gerçekleştirdik. Akabinde her yıl farklı etkinliklerde ve belediyemizin katkılarıyla hazırlanan farklı haritalar üzerinde bu yarışlar gerçekleşti. Bu yarışların uluslararası ölçekte bu bölgede yapılmasını istiyoruz” dedi.

Yarışların sonunda dereceye giren takım ve sporculara madalyalarını 19 Mayıs Kaymakamı İbrahim Civelek, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, 19 Mayıs İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Serkan Kalınbacak, Okul Sporları Şube Müdürü İbrahim Irmak ve Samsun tarafından verildi. Oryantiring İl Temsilcisi Eray Kurtoğlu. – SAMSUN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu