Teknoloji

The Last of Us Part 1’in PC Versiyonu Oyuncularda Saç Dökülmesine Neden Oldu

28 Mart’ta PC için çıkan The Last of Us Part 1, özellikle serinin büyük başarısından sonra oyunu PlayStation’da oynamadı ve PC’de bir kez oynamak isteyen hemen hemen her oyuncu tarafından hızla satın alındı. Oyunun ilk birkaç saatinde korsanlığa yenik düşmekbunun dışında oyunu orijinal ya da korsan indiren herkes klavye faresini (ya da kumandasını) kırmamak için epey uğraştı.

Aynı şekilde oyunun optimizasyonu o kadar berbattı ki önerilen sistem gereksinimlerini aşan sistemlerde bile. oyun 60 FPS’de çalışamadı . Oyunun her 10 dakikada bir çökmesine neden olan hataların çabasıdır.

Bir oyunu PC’ye getirmek bu kadar mı zor? (Sana söz veriyorum Demir Galaksi)

Öncelikle The Last of Us Part 1’in bir port oyunu olduğunu hatırlatalım. Yani oyunu PC platformu için sıfırdan yapmak yerine, mevcut bir oyundur. PC platformuna uyarlanmıştır . Bunun nedeni, oyunu “taşımanın” yeniden yapmaktan çok daha az maliyetli olmasıydı. Ancak işin garibi, Naughty Dog ve Sony, Marvel’s Avengers, Deus Ex ve Tomb Raider gibi başarılı limanlarla tanınan bu liman projesini başlattı. zenciBatman Arkham Knight (PC), 7 Days to Die (PS4) ve Deadpool (Xbox One) yerine Oyun dünyasının “fiasco” dediği portların üreticisi Demir Galaksigetirilmiş.

Tabii bazı oyuncuların korktuğu şey başına geldi ve ne yazık ki TLOU Part 1’de fiyasko olarak Steam’deki yerini aldı. Minimum ayarları bırakın, kullanıcılar önerilen ayarlara sahip sistemlerde oyunu test eden kullanıcılar bile. 20 FPS’den fazlasını göremedim . Ek olarak, oyunun gölgelendiricilerinin optimizasyonu 90 ila 100 dakika arasında sürerkenOyunu en düşük ayarlarda 30 FPS’de oynamaya çalışan oyuncuların %60’ından fazlası, sorun olmasına rağmen yaklaşık 10 dakikada bir oyunun kilitlendiğini belirtti.

Ayrıca yapım stüdyosu Naughty Dog, mart ayı başında çıkması beklenen oyunu da yayınladı” dedi. daha iyi optimize etmek için ertelediğini açıkladı. Ancak bu gecikme bile oyunun tamamen bozuk bir formda çıkmasına engel olamadı. %102 VRAM kullanımı, RTX 3000 serisi öncesi donanımlarda kilitlenme sorunlarıve hatta sistem ihtiyaçlarını karşılamak için oyunun tam olarak açılmaması gibi sorunlardan sıkılan oyuncular Steam’de TLOU Part 1’e çarptı.

Eleştirilerin asıl amacı Naughty Dog, Twitter hesabından bir açıklama yaparak sorunların farkında olduklarını söyledi. gelecek güncellemelerle oyunu düzeltmeye çalışacaklarını belirtti..

Oyun, Steam’de olumsuz eleştirilerle dolup taşıyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu