Yaşam

Türk edebiyatında bir geçit töreni sunan bir kaynak eser: Türkçenin Sol Tuşu

ensonhaber.com

Hüseyin Ferhad, şiirin iç meselelerini ve gelenekle olan bağlarını irdelerken yaşadığı şiir ortamını, kültürel çevreyi gözlem ve anılarıyla gözler önüne serer. Şiirimizin son elli yılında gündeme gelen kuşağının tartışmalarını, hesaplaşmalarını ve eğilimlerini kendine özgü bir bakış açısıyla yorumlar.

Behçet Necatigil, Seyhan Erözçelik, Gülten Akın, Birhan Keskin, Turgut Uyar, Lale Müldür, Ahmet Telli, Ahmet Haşim, Cemal Süreya, İlhan Berk, Haydar Ergülen, Orhan Veli, Salih Bolat, Yahya Kemal, Ali Cengizkan, Nâzım Hikmet, Pir Galib Azer Yaran, İsmet Özel, Metin Kaygalak, Asaf Hâlet Çelebi, Ahmet Erhan, küçük İskender, Gültekin Emre, Hilmi Yavuz, Yunus Emre, Özdemir İnce, Turgut Uyar gibi birçok şair “Türkçenin Sol Anahtarı”nda geçit töreni yaparken, Hüseyin Cöntürk, Nurullah Ataç, Memet Fuat, Ahmet Oktay, Enis Batur, Mehmet H. Doğan ve Cemil Meriç de görüşleriyle kortejde yer alıyor.

Türkçenin Sol Anahtarı, Hüseyin Ferhad’ın dil ülkesinin ve yaşadığı şehirlerin (Antakya, Adana, Ankara, İstanbul) şiirsel topoğrafyasını tasvir eder.

Türk edebiyatında geçit töreni

Bu kitap Türk edebiyatında bir geçit töreni sunmaktadır. Her kitaplıkta ve kütüphanede olması gereken Türkçenin Sol Anahtarı, edebiyatta iz bırakmış pek çok isme selam gönderiyor. Kitapta hepimizin yakından tanıdığı isimleri yakından tanımamızı sağlıyor.

edebi seyahat

Türk edebiyatının önde gelen yazar ve şairlerini daha yakından tanımak ister misiniz? İşte size harika bir kaynak. Yazarların eserlerini ve edebî anlayışlarını (kişiliklerini) derinlemesine öğrenmek ve özümsemek istiyorsanız Türkçenin Sol Tuşu tam size göre. Edebi bir yolculuğa çıkmaya hazırsanız sizi buraya alalım.

Kitap sayfası için iletişim:

[email protected]

harran-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu