Teknoloji

WhatsApp Web’e Ekran Kilidi Özelliği Geliyor: Peki Ne İşe Yarayacak?

Dünyanın en bilinen anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp ile ilgili dikkat çekici bir gelişme yaşandı. Uygulamanın web beta sürümüne, yeni bir güvenlik katmanı eklendiği ortaya çıktı. Bu yeni katman sayesinde kullanıcılar özellikle işte rahat edecekler. WhatsApp’ın yeni özelliğine gelin birlikte daha yakından bakalım.

WhatsApp Web’in 2.2333.11 Kodlu beta sürümde tespit edilen yeni özellik, uygulamaya ekran kilidi getiriyor. Bu özellik en kolay anlatımla WhatsApp ekranını açarken anlık oluyor. şifre gerektirecek . Bu şifre girilmezse WhatsApp ekranı açılmaz. Diyelim ki iş yerinde kullandığınız bilgisayarda WhatsApp Web oturumunuz açık. Belirlediğiniz şifreyi girmeden WhatsApp’a erişme mümkün olmayacak.

WhatsApp’ın yeni özelliği böyle görünüyor:

Şu anda sadece bazı beta kullanıcıları tarafından test edilen yeni güvenlik katmanı, ” Güvenlik” ayarlar bölümünden erişilebilir. Kullanıcı bu bölüme girdiğinde ” Ekran kilidi“. Seçenek etkinleştirildiğinde bir şifre istenecektir. Bu şifre ayarlandıktan sonra WhatsApp Web sayfası görünecektir. her açıldığındaşifre gerekecektir.

Bu çalışma ile taşınabilir versiyonu” parmak izi kilidi“Özelliklerden biri web sürümüne ulaştı. En azından kısmen. WhatsApp Web için ekran kilitleme özelliği çok yakında tüm kullanıcılara ulaşacak. belirsiz kalır . Meta büyük olasılıkla ekran kilidi özelliğini masaüstü sürümüne de getirecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu