Haber

Yağlı güreş antrenörü Talat Çelik’ten Edirneli iş insanlarına çağrı

Yağlı güreş antrenörü Talat Çelik, Edirneli sanayici ve iş insanlarını yağlı güreşe destek vermeye davet etti. Çelik, “Bugün Ticaret Odası, Ticaret Borsası, fabrikalar, büyük kuruluşlar, şirketler bu ata güreş sporuna el atın. Edirne’den bir başpehlivan gelsin. Ben sadece bunu istiyorum.”

662. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri, 7-9 Temmuz 2023 tarihlerinde Edirne Sarayiçi Özel Meydanı’nda yapılacak. Edirne Belediyesi güreşçileri yağlı güreş antrenörü Talat Çelik ile bugün Sarayiçi Er Meydanı’nda birlikte antrenman yaptı. Haftanın her günü antrenman yapan sporcuların amacı Kırkpınar’da derece elde etmektir. Yağlı güreş antrenörü Talat Çelik, Edirnelilerden yağlı güreşe destek vermelerini istedi.

“ATA SPOR GÜREŞ EL TUTAR”

Çelik dedi ki:

“Yeni nesillere bir şeyler katabiliyorsak ne mutlu. Gençlerde 15-16 sporcumuz var. Haftada 2 gün yağlı antrenman yapıyoruz. Diğer günler koşuyoruz. Gelsem de pehlivan olmayı tercih ederim.” dünyaya 10 kez çünkü bu cet sporu çok keyifli bir spor.cevabını alacağız.edirne’deki işadamlarına sesleniyorum.bugün ticaret odası,borsa,fabrikalar,büyük kuruluşlar,şirketler lütfen Bu ata güreş sporuna bir el atın, Edirne’den bir başpehlivan gelsin, sadece bunu istiyorum.”

Kaynak: ANKA / Spor

kursunluajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu