Haber

Başkan Altay: “Miraç Gecemiz mübarek olsun”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Miraç Kandili münasebetiyle bir açıklama yayınlayarak, “Miraç gecesinin ülkemize, tüm İslam alemine ve tüm dünyaya hayırlar getirmesini temenni ediyorum. “Milletimizi her türlü afet ve musibetlerden korumasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Altay, mesajında ​​şu ifadelere yer verdi:

“Hayır ve rahmet kapılarının açıldığı, Peygamber Efendimiz’in miraca yükseldiği ve Efendimiz’e kavuştuğu Kadir Gecesini idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Miraç, Peygamber Efendimiz’in Allah’ın daveti üzerine Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan da göklere yükseldiği, Allah’ın hikmet ve kudretine şahit olduğu İslam alemi için kutsal gecelerden biridir. Efendimiz.

Miraç Gecesi aynı zamanda tevhit bayramıdır. Bu gece birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmeli, kardeşlik duygularımızı pekiştirmeliyiz. Bu mübarek gecede Yüce Allah’tan üzgün ve kırık kalplerimizi birleştirmesini, günahlarımızı bağışlamasını dileyelim. Dünyadaki tüm mazlumların, yetimlerin, göçmenlerin yardıma ihtiyaç duyduğu bu dönemde birbirimize yardım eli uzatma konusunda büyük hassasiyet gösterelim.

Başta Filistin olmak üzere dünyanın her yerinde zulme maruz kalan kardeşlerimiz için Rabbimize dua edelim. 6 Şubat depremi sonucu hayatını kaybeden, üzerinden bir yıl geçmesine rağmen acısı hala taze olan kardeşlerimizi dualarımızda unutmayalım. Vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve milletimizin refahı için görev başında olan kahraman güvenlik güçlerimize bir kez daha dua edelim.

Bu duygularla, mübarek Miraç gecesinin ülkemize, tüm İslam alemine ve tüm dünyaya hayırlar getirmesini temenni ediyorum. “Milletimizi her türlü afet ve musibetlerden muhafaza etmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu