Haber

Her Miraç insanlık için bir sınavdır

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, yayınladığı açıklamayla İslam aleminin ve Kocaelililerin Miraç Kandilini kutladı.

Başkan Büyükakın, Miraç’ın biz insanoğlunu ilgilendiren yönünün, öneminden çok, sonuç ve bu sonuçtan çıkarılabilecek işaret ve beyanlar olduğunu belirterek, “En büyük mucizelerden biri olan Miraç gecesi” dedi. Peygamber Efendimiz’in Yüce Allah’ın huzuruna çıktığı yer, Peygamberin huzurunda tüm insanlığa sunulan sonsuz duadır. Bir yükseliş iklimidir. Bu çizgide yaşayarak gerçek kulluğa ulaşabiliriz.” söz konusu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, kutsal üç ayları idrak ettiğimiz bu günlerde, kutsal gecelerden biri olan ‘Miraj Kandili’ni kutlamanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, şöyle konuştu: “Bu gecenin özü; arınmadır. her türlü kötülükten uzak, insanlık yararına faydalar üreten, fedakarlık yaparak, paylaşarak, sorumluluk alarak ve ilahi emirlere teslim olarak yüce seviyelere ulaşmak.Maalesef dünyamızda, özellikle de Filistin’de mazlum halklar büyük acılar çekiyor.Bu gece çok dua edelim. Mazlum coğrafyada yaşayanlar için, gelip geçici dünya hayatındaki tutkulardan dolayı savaşların son bulması için, barış ve kardeşlik için ellerimizi açalım.” dedi.

Her Miracın bir imtihan olduğunu belirten Önder Büyükakın, sözlerine şöyle devam etti: “Mirac, Peygamberimiz için bir imtihan olduğu gibi, insanoğlu için de bir imtihandır. Yüce Allah, tüm insanlığa bu imtihanı hakkıyla atlatmayı nasip etsin. Tüm hemşehrilerimin mübarek Miraç Kandili’ni tebrik ediyor, şehrimize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. “İslam aleminin birlik ve beraberliğine, tüm insanlığın huzur ve sükunetine vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. insanlık.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu