Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “6’lı masayı terk et” çağrısı yaptığı Akşener’e bir kez daha seslendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde DÜZGÜN Parti önderi Meral Akşener’edikkat çeken bir çağrıda bulundu. Önce muhalefete yüklenen Erdoğan, “İYİ Parti’nin bunlarla tıpkı çizgiye düşmesi natürel düşündürücü. Onlar niçin bunlarla birebir masaya düşüyor yahut birebir pozisyona geliyor? Bu olağan düşündürücüdür. Hele hele bu türlü bir devirde. Temenni ederiz ki bunlar da bir dönüşüm yapmak suretiyle gerek bu masayı terk etmek gerekse ulusal ve yerli bir duruş sergilemek üzere pozisyonunu tekrar gözden geçirir” dedi.

AKŞENER’DEN JET HIZINDA YANIT

Bu çağrının ardından Akşener’den jet hızında bir yanıt geldi. İYİ Parti lideri yaptığı açıklamada, “Çizgisinde hiç kırıklık olmayan, tıpkı kararlılıkla savunan bir partiyiz. Milletimizin geleceği heba edildiği bir kumar masasında hiç olmadık, bundan sonra da olmayız. Biz, sayın Erdoğan ve arkadaşlarının ulusallık ve yerlilik üzerinden yaptığı tanıma muhtaçlık duyan bir parti değiliz. Biz, 2017’de yapılan ve bugünkü bu ucube sistemi getiren o referandumda çok net, çok açık tavır koyan insanların kurduğu bir siyasi partiyiz. İYİ Parti odur” ifadelerini kullandı.

“YANINDAKİLERİ GÖZDEN GEÇİRMESİNDE FAYDA VAR”

Katar ziyareti dönüşünde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan ise, “İç siyasetle ilgili bir sormak istiyorum. Siz, Sayın Akşener’e “masayı terk etmek üzere konumunu gözden geçirmeli” dediniz lakin Akşener “kumar masasında olmadık, bundan sonra da olmayacağız” diye bir karşılık verdi. Bu karşılığı nasıl buldunuz?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Böyle bir yanıt mı olur? Artık bu ne demektir? 6’lı masa alışveriş yapmıyor mu? Bir bana, bir sana demiyor mu? Hatta ‘Şu kadar bakanlık filancaya verilebilir’ denmiyor mu? Kumar budur. Bunu kalkıp da Cumhur İttifakı’na yıkmaya çalışırsan Sayın Akşener; ne Tayyip Erdoğan’ın hayatında böyle bir şey var ne de Sayın Bahçeli’nin hayatında bu türlü bir şey var. Biz işimize bakıyoruz. Bizim tek sıkıntımız bu ülkeye hizmet. Bu ülkeye hizmette de bizim geldiğimiz yerler neresidir muhakkak. Hayaliniz dahi bizim ulaştığımız yere ulaşamaz. 20 yıl bunun çok açık ispatıdır. Altyapıda, üstyapıda, eğitimde, sıhhatte, adalette, emniyette, tarımda, dış siyasette nereye geldiğimiz, hepsi ortada. Öyleyse bu çalışmayı, Cumhur İttifakı’nın attığı bu adımı nasıl bir kumar oyunuyla özdeş hale getirmek istersin? Bu olacak iş mi? Onun için Sayın Akşener’in kendisini ve yanındakileri bir gözden geçirmesinde yarar var.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu