Yaşam

Dior, Filistinli Bella Hadid’i görevden aldı ve İsrailli modelle anlaştı

Ünlü moda markası Christian Dior’un Yıllardır Filistin halkına özgürlük çağrısı yapan Filistin kökenli ünlü model Bella Hadid’i sildi. Markanın İsrailli model May Tager ile anlaşma yaptığı iddia edildi.

İSRAİL GAZETESİ İDDİAYI YAPTI

İsrail’in Maariv Gazetesi’nde yayınlanan makalede, ” Dior’un“Markanın geçmiş kampanyalarını yürüten kişi, Filistin destekçisi olan ve sık sık İsrail aleyhinde konuşan Bella Hadid’di. Birçok firmanın İsrail’e destek vermekten kaçındığı bu dönemde, Dior’un daha önce yürüttüğü kampanyayı İsrailli model May Tager yönetiyor. Bella Hadid” dedi.

“Kariyerim Dursa Bile Filistin’i Destekleyeceğim”

Filistin kökenli ünlü model Bella Hadid, yaşanan çatışmalarla ilgili şunları söyledi: “Kariyerim dursa bile Filistin’e destek vermekten asla vazgeçmeyeceğim. Modellik işlerini kaybetmekten korkmuyorum ve Filistin konusunda sesimi yükseltmeye devam edeceğim. İsrail Başbakanı Netanyahu yeni Hitler’dir! 2,5 milyon Filistinli için yeni bir mezarlık yaratmak.” “O, modern zamanların Hitler’idir! İsrailliler savaşmayı bırakırsa barış olur. Filistinliler savaşmayı bırakırsa Filistin yok olur” dedi.

Bella Hadid sosyal medya hesabından Filistin’e destek vermeye devam ediyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu